33-331 Stróże 208
+48 798-267-489
33-331 Stróże 208
+48 798-267-489

KRZYSZTOF PALUSZEK Dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS Śląsk Wrocław S.A.

Trener Edukator PZPN z licencją UEFA Elite Youth. Doktor nauk o kulturze fizycznej.

Pozycja trenera Stanisława Szpyrki „Małe gry w kompleksowym rozwoju zawodnika” przedstawia bardzo ciekawy, kompleksowy sposób nauczania i doskonalenia techniki, taktyki, motoryki oraz cech psychicznych. W tym celu autor proponuje wykorzystanie małych gier, które podzielił na gry w równowadze, przewadze i mniejszości liczebnej. To bardzo nowoczesne podejście, które można zauważyć w wielu czołowych akademiach piłkarskich na całym świecie. Do nauczania elementów techniki takich jak prowadzenie piłki, podania i przyjęcia piłki, zwody i drybling oraz odbiór piłki wprowadzono dodatkowo element intelektualizacji poprzez dokładne objaśnianie celów i zasad poszczególnych gier oraz różnych modyfikacji (wielkość boisk, liczba zawodników i bramek, czasu i przerw w grze itp.).

Należy podkreślić bardzo atrakcyjną formułę przedstawienia poszczególnych gier z dokładnym opisem i rysunkami oraz w formie multimedialnej z wykorzystaniem QR kodów.

Bardzo polecam wszystkim trenerom tę książkę, ponieważ przedstawiane gry można zastosować w różnych kategoriach wiekowych w całym rocznym okresie szkolenia. Trener Stanisław Szpyrka w ciekawy sposób przekazuje swoje autorskie doświadczenia trenerskie.Serdecznie polecam.

DLA BIZNESU