MAŁE GRY W KOMPLEKSOWYM NAUCZANIU ZAWODNIKA

Dodano 14.7.2021

Książka już w sprzedaży! KUP TERAZ


Książka MAŁE GRY W KOMPLEKSOWYM NAUCZANIU ZAWODNIKA jest bardzo uniwersalna, którą możemy stosować pracując na każdym poziomie rozgrywkowym. Wykorzystując małe gry od skrzata po seniorów. W głównej mierze jest ona dedykowana trenerom piłki nożnej, nauczycielom wychowania fizycznego, ale również zawodnikom, którzy wzbogacą swoją wiedzę oraz będą mogli praktycznie wykorzystać małe gry (np. w grach 2x1, 1x2). Jest to również pozycja z której skorzystać mogą Dyrektorzy, Koordynatorzy Akademii Piłkarskich do wprowadzenia w systemie szkolenia małych gier jako elementu nauki i doskonalenia techniki, taktyki, motoryki i mentalności. 

„Nauczaj poprzez małe gry, dając zadowolenie zawodnikom i satysfakcję sobie”. Gra jest nieodzownym elementem treningu piłkarskiego. Już od najmłodszych lat dziecko, które przychodzi na trening chce przede wszystkim grać. Najnowsza publikacja dla trenerów piłki nożnej pozwala na grę, a jednocześnie naukę techniki, taktyki, motoryki i mentalności, a wszystko poprzez małe gry. Jednocześnie małe gry są odtworzeniem intensywności boiskowej, odpowiednim środkiem umożliwiającym częsty kontakt z piłką z jednoczesną obserwacją przestrzeni, partnerów, a w szczególności kontaktu z przeciwnikiem. 

Książka zawiera szczegółowo opisane cele oraz zasady zastosowania małych gier od 1x1, 2x1, 2x2, 3x2, 3x3, 4x3, do 4x4. Jak główne stymulatory wpływają na praktyczne wykorzystanie małych gier. W jaki sposób nauczać elementów techniki tj. prowadzenie piłki, podanie piłki, przyjęcie piłki, zwody i drybling z piłką oraz odbiór piłki w małych grach. W jaki sposób stworzyć małą grę wykorzystując przestrzeń gry, ilość zawodników. Praca zawiera 28 praktycznych małych gier z dokładnym opisem i grafiką oraz materiałem video z wykorzystaniem kodu QR.

Książka ma wymiar praktyczny, pozwalający użytkującym wprowadzić wiele modyfikacji do zaprezentowanych gier. Poprzez zastosowanie kodu QR otworzenie materiału video ułatwi zrozumienie danej gry, a także da poczucie praktycznego wykorzystania podczas treningu piłkarskiego. Jest to pozycja, która będzie doskonałym podręcznikiem trenera podczas treningu. W zależności od ilości zawodników na treningu, trener może zastosować grę dla dalej ilości graczy z zastosowaniem głównego tematu treningu, jaki zaplanował przed zajęciami. 


Od książce

  • Nauczanie techniki w oparciu o gry.
  • Wykorzystanie gier w nauczaniu i doskonaleniu taktyki, motoryki i mentalności.
  • Planowanie gier w opraciu o zasady i fundamenty gry.
  • Wykorzystanie przestrzeni do realizacji elementów technicznych. 
  • Przygotowanie jednostki treningowej na podstawie małych gier.
  • Przykładowe małe gry 1x1, 2x1, 2x2, 3x2, 3x3, 4x3, 4x4.
  • Dokładny opis z grafikami oraz w formułą multimedialną z wykorzystaniem QR kodów.


     

KRZYSZTOF PALUSZEK
Dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS Śląsk Wrocław S.A. Trener Edukator PZPN z licencją UEFA Elite Youth. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Autor 60 publikacji naukowych z zakresu piłki nożnej

- Bardzo polecam wszystkim trenerom tę książkę, ponieważ przedstawiane gry można zastosować w różnych kategoriach wiekowych w całym rocznym okresie szkolenia. Trener Stanisław Szpyrka w ciekawy sposób przekazuje swoje autorskie doświadczenia trenerskie. 

RAFAŁ ULATOWSKI 

Szef Szkolenia Akademii Lecha Poznań 

- Małe gry w kompleksowym nauczaniu zawodnika to idealna okazja, aby wzmocnić swoje kompetencje szkoleniowe w rozwijaniu indywidualnych umiejętności technicznych młodego piłkarza. 

BARTŁOMIEJ ZALEWSKI
Trener młodzieżowych reprezentacji Polski. Koordynator projektów PZPN: Talent Pro, Future Pro 

- „Małe gry w kompleksowym nauczaniu zawodnika” to przede wszystkim zbiór środków treningowych, które są efektem rozwijającej się wizji i koncepcji trenera – autora, które mogą być doskonałym źródłem inspiracji dla każdego z nas. 

TOMASZ MICHAŁOWSKI
Działacz sportowy, były Prezes Zarządu MKS Sandecja S.A 

- Niniejsze wydawnictwo to futbolowe abecadło, które pozwala poruszać się trenerom, zawodnikom oraz rodzi- com w zmieniającym się futbolu, który ciągle nas zaskakuje i ewoluuje. 


http://onlyfutbol.com.pl/male-gry

KUP TERAZ

Formularz kontaktowy