Łącze prace z pasją ! - wywiad Prezesa Only Futbol dla Law Business Quality

Dodano 31.10.2019

O tym, jak być pasjonatem i biznesmenem w jednym oraz działać w zgodzie z wartościami - opowiada Stanisław Szpyrka, trener piłki nożnej, prezes Only Futbol dla magazynu Law Business Quality.

Ilona Adamska: Stworzył Pan jedną z najprężniej rozwijających się marek w dziedzinie sportu. Skąd pomysł na taki biznes?

Stanisław Szpyrka: Only Futbol to połączenie pracy z pasją. Piłka Nożna i sport są moja pasją od najmłodszych lat. Jestem trenerem piłki nożnej, szkoląc i rozwijać zawodników. Prowadzenie biznesu to dla mnie możliwość do stworzenia sobie możliwości do lepszego rozwoju, które łącze z pasją. Nazwa firmy nawiązuje do tego, że liczy się dla mnie tylko futbol. Only Futbol stwarza wiele możliwości dla mnie, ale również dla wszystkich osób zainteresowaniem projektami. Dla Trenerów organizujemy i prowadzimy konferencję oraz warsztaty szkoleniowe. Zawodnikom stwarzamy możliwości rozwoju poprzez uczestnictwo w obozach, stażach i turniejach piłkarskich. Podsumowując jesteśmy wszystkim tym czego potrzebuje trener i zawodnik do rozwoju. 

 

Ostatnie miesiące to dla Pana nagrody, wyróżnienia, tytuły? Ostatnia nagroda - Osobowość Roku Małopolski - czy to motywuje ?

Z pewnością jest to miła chwila, która odrywa od codzienności. Na pewno motywuje do jeszcze większej pracy, przede wszystkim cieszy to, że firma Only Futbol oraz jej szybki rozwój został zauważony przez kapitułę Plebiscytu Osobowości roku Małopolski.  Jako Trener miałem też zaszczyt zostać wybrany Najpopularniejszym Trener w naszym powiecie, co bez wątpienia jest dla mnie dużym wyróżnieniem.

 

Pracuje Pan przede wszystkim z dziećmi. Często zdarza się, że ambicje rodziców przewyższają talent dziecka w piłce nożnej ?

Temat związany z rodzicami i ich ambicjami robienia z małych piłkarzy, dorosłych piłkarzy jest często spotykany i dotyczy wielu aspektów w szkoleniu oraz nauczaniu przez trenerów. Bez wątpienia bardzo ważna jest relacja na linii trener, rodzic, dziecko, Zadanie trenera lub Koordynatora Akademii jest rozwiązać problem poprzez uświadomienie rodzicom na czym polega praca z dzieci i młodzieżą oraz jakie wartości jego dziecko potrzebuje od niego w tym wieku. W Polsce powinno być coraz więcej szkoleń edukujących rodziców dzieci.

 

 Jakie wartościami powinien kierować się przyszły piłkarz ?

Osoba, która chce zostać piłkarzem, przede wszystkim musi posiadać te wartości, które pozwolą jej być dobrym człowiekiem. W każdej pracy to uczciwość jest podstawą do fukcjonowania w środowisku. Wartości takie jak pracowitość, wytrwałość i cierpliwość, również nie powinny być mniej ważne lub więcej od siebie czy innych cech, koniecznych to osiągnięcia celu. W mojej opinii zawodnicy często zbyt łatwo rezygnują z gry na wysokim poziomie, tylko dlatego ze osiągnięcie celu wymagało wytrwałości , ich pracowitość zostawała wystawiana na próbę, którą brak cierpliwości nie dopuszczał do dalszego rozwoju. Brak odpowiedzialności oraz świadomości nakładał na nich stres z którym nie mogli sobie poradzić. Należy pamietać, że wartością istotnie ważną w życiu piłkarza jest pasja do tego co robi i chce robić po zakończeniu kariery. Szanując siebie oraz innych, będąc pewnych swoich celów, przed takim piłkarze na prawdę czeka świetna lekcja życia. 

 

W czym tkwi sekret sukcesu ?

Nie ma jednej drogi do osiągnięcia sukcesu, Sukces to przede wszystkim połączenie najważniejszych wartości z droga, która wraz ze szczęściem w życiu powinna nam wyznaczyć ścieżkę po której powinniśmy podążać.

 

Co jest dla Pana największym wyzwaniem ?

To co jeszcze przede mną ;) 

 

Jakich kolejnych projektów możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Dużą uwagę skupiamy organizacji Skills Camp Only Futbol. W Zakopanem po raz pierwszy zorganizujemy obóz letni dla zawodników od 6-17 lat. Po raz piąty w tym roku będziemy organizatorami międzynarodowego turnieju piłkarskiego. Natomiast życiowym projektem będzie napisanie książki dla Trenerów oraz zawodników. 

Formularz kontaktowy