I Konferencja Only Futbol 2017 - Podsumowanie

Dodano 26.1.2019

Ponad 200 trenerów z całej Polski uczestniczyło w I Konferencji Only Futbol dla Trenerów piłki nożnej na temat „KOMPLEKSOWEGO ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY”. 

Konferencja odbyła się 4 marca 2017r. i została podzielona na dwa bloki. 
Cześć główna – teoretyczna, odbyła się w hotelu Beskid w Nowym Sączu, natomiast część praktyczna miała miejsce na Stadionie Akademii Kolejarza Stróże. Konferencja będąca efektem współpracy Only Futbol, Akademii Kolejarz, Starostwa Powiatowego w Nowy Sączu oraz Miasta Nowy Sącz zakończyła się ogromnym sukcesem, zarówno pod względem wysokiej frekwencji, jak i treści merytorycznych. Było to największe tego typu wydarzenie sportowe w powiecie Nowosądeckim, a także jedno z najlepszych w Polsce! 

Wśród wybitnych prelegentów znaleźli się m.in.: dr Łukasz Tota, dr Łukasz Panfil, Rafał Ulatowski, Marcin Kępa, Rafał Kubów, Jakub Sage, Paweł Grycman, dr Krzysztof Lipecki oraz Stanisław Szpyrka. Na konferencji gościliśmy także przedstawicieli władz m.in. Senatora RP Stanisława Koguta, który otworzył Konferencję, Starostę Powiatu Nowosądeckiego Marka Pławiaka oraz Wojciecha Piech w-ce Prezydenta miasta Nowy Sącz. 

Celem Projektów Sportowych Only Futbol jest zapewnienie najlepszych metod szkoleniowych, dostosowanych indywidualnie do zawodników, zapewnienie najwyższej klasy specjalistów zaznajomionych z nowoczesnymi trendami oraz sprzęt i infrastrukturę zintegrowaną do celów optymalnego i efektywnego działania, ukierunkowanego na poprawę wyniku sportowego. Only Futbol to przede wszystkim świadomy, kompleksowy System Szkolenia, działający w wielu strukturach. Przede wszystkim ma na celu pomóc zrozumieć i nauczyć jak łączyć sport z rzeczywistością, uczynić systematyczny trening sposobem na życie. W konsekwencji pozwala świadomie i wytrwale kształtować charakter i ducha profesjonalnego piłkarza, żyjącego zgodnie z bogatym skarbcem wartości i stającego się nie tylko lepszym sportowcem, ale jeszcze lepszym człowiekiem. 

Tematyka szkolenia: 

„Fizjologiczne aspekty rozwoju dzieci i młodzieży” – dr Łukasz Tota, AWF Kraków; 

„Sportowy wojownik – rozwój sportowy i rozwój przez sport” – dr Łukasz Panfil, zarządzający Wydziałem Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania Coachingu; 

„Rozwój dzieci i młodzieży według modelu gry w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin” – dr Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin; 

„Droga rozwoju dzieci i młodzieży w Akademii Lecha Poznań” – Rafał Ulatowski, szef szkolenia Akademii Lecha Poznań; 

„Europejskie trendy w rozwoju technicznym dzieci i młodzieży” – Marcin Kępa, koordynator Akademii Mistrzów Cracovii Kraków; 

„Trening mentalny dzieci i młodzieży” – Rafał Kubów, profesjonalny trener mentalny; 
„Cele i założenia projektu Only Futbol. Koncepcja programu szkolenia w Akademii Kolejarz” – Stanisław Szpyrka, koordynator Akademii Kolejarz Stróże.

 

Formularz kontaktowy