III Konferencja Only Futbol

Dodano 14.3.2019

Kolejna edycja szkoleń dla Trenerów piłki nożnej z dużą dawką wiedzy i inspiracji dla szkoleniowców z całej Polski za nami.
Trzecia edycja Konferencji Only Futbol, jak co roku wzbudziła duże zainteresowanie. W tym roku uczestnicy poznali specjalizacje w funkcjonowaniu czterech filarów w systemie szkolenia Only Futbol, którymi są: technika, taktyka, motoryka i psychika. Biorąc pod uwagę opinie uczestników, oraz wysokie oceny, tematyka okazała się być strzałem w dziesiątkę. 


Wysoka frekwencja na konferencji jest dowodem na to, że problematyka szkoleń młodych piłkarzy od najmłodszych lat jest wciąż tematem ciekawym, a jednocześnie coraz bardziej docenianym. Konferencja szkoleniowa w Nowym Sączu od lat przyciąga wielu czołowych przedstawicieli piłkarskiego świata w Polsce. Uczestnicy mogli wysłuchać łącznie 5 referatów wygłoszonych przez specjalistów w swoim filarze, którzy do tematu podeszli wielowymiarowo.
Podczas inauguracji niedzielnej części szkolenia, mieliśmy przyjemność gościć: senatora Stanisława Koguta, Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzel oraz Michała Michałowskiego- prezesa MKS Sandecja S.A. Gościem specjalnym był Rafał Wisłocki- Prezes Wisły Kraków.


„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”. 


Tak nawiązując do słów Roberta Kiyosaki konferencję rozpoczął Trener Only Futbol PRO Stanisław Szpyrka. Trener poruszył tematykę małych gier w kompleksowym rozwoju piłkarza. Nawiązał do kluczowych czynników aktywnego modelu nauczania przyszłych piłkarzy i wielkiego impaktu małych gier w rozwoju umiejętności piłkarskich. W części praktycznej Konferencji, zaprezentowano wykorzystanie tych gier w systemie szkoleniowym.
Kolejny prelegent Jarosław Rutkowski, trener Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin, bardzo skrupulatnie przedstawił zagadnienia Techniki, która w Zagłębiu stanowi fundament nauczania. Otrzymaliśmy porządną dawkę specjalistycznej wiedzy o wpływie nauczania techniki oraz o konsekwencjach jej braku w prowadzeniu gry.


W dziedzinie motoryki Jakub Podgórski skupił swoją uwagę na wykorzystywaniu treningu plyometrycznego, którego zadaniem jest wygenerowanie jak największej mocy mięśniowej podczas treningu, co przekłada się na refleks, szybkość a tym samym na wyniki. 


Rozumienie gry w taktyce zaprezentował Goncalo Feio, który już po raz drugi pojawił się na szkoleniu Only Futbol. Ogromna wiedza z zakresu periodyzacji taktycznej i wielka pasja do piłki, to wszystko sprawia, że Feio jest inspiracją dla innych trenerów i wzorem godnym naśladowania. 


Po raz drugi pojawił się również Rafał Kubów, trener przygotowania mentalnego. Kubów dał się poznać, jako specjalista w treningu uwagi i koncentracji, który może być kluczowym czynnikiem prowadzącym do zwycięstwa. Mówił o sposobach radzenia sobie z presją i mechanizmach decydujących o sukcesie.

– Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny w Nowym Sączu gościliśmy świetnych prelegentów. Nasze konferencje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród trenerów piłki nożnej z całej Polski. Jak co roku chcieliśmy przedstawić efektywne metody szkolenia, a skupiliśmy się na małych grach – podsumował Stanisław Szpyrka.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia  Only Futbol  - szczegóły niebawem.
 

GALERIA - III Konferencja Only Futbol

 

GALERIA - Panel dyskusyjny

Formularz kontaktowy